Logo Perełki

N.Z.O.Z. Ośrodek Rehabilitacyjno-Sanatoryjny PEREŁKA

Wirtualny spacer

Hotel
Pokój premium
Pokój 2-os. standard
Pokój 1-os.

Apartamenty w Rezydencji Spacerowej

Lokalizacja
Apartament Morski
Apartament Słoneczny
Apartament Bursztynowy

Masaże świata

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI
Masaż przy użyciu gorących kamieni bazaltowych. Zabieg ma zbawienny wpływ na zmęczone i zestresowane ciało. Poprawia odżywienie, ukrwienie, elastyczność, jędrność skóry oraz mięśni. Działa uspokajająco i relaksująco łagodzi objawy stresu.

MASAŻ STEMPLAMI ZIOŁOWYMI
Masaż wykonywany za pomocą specjalnie przygotowanych, bawełnianych stempli z zawartością odpowiednio dobranej mieszanki ziół i przypraw. Składniki ziół mają działanie pobudzające, odmładzające i odżywiające. Masaż stemplami uśmierza ból, napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji.

MASAŻ BAŃKAMI CHIŃSKIMI
Masaż ten jest odmianą terapii podciśnieniowej. Polega on na zassaniu skóry wewnątrz bańki. Stosuje się go na skórę brzucha, ud i pośladków. Zabieg ten ujędrnia oraz wygładza skórę. Redukuje cellulit, przyspiesza przemianę materii i spalanie tłuszczu.

DRENAŻ LIMFATYCZNY
Inaczej zwany masażem limfatycznym służy poprawieniu przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Jest obecnie najbardziej efektywną metodą leczenia obrzęku. Wpływa korzystnie na przepływ chłonki, likwidację obrzęków zastoinowych, zapalnych, usprawnia transport soli mineralnych i wody oraz procesów immunologicznych. Wykonywany jest przy użyciu technik głaskania, rozcierania i ugniatania w taki sposób, aby przepchnąć zalegającą chłonkę w kierunku węzłów chłonnych.

MASAŻ BAMBUSAMI
Orientalny, relaksacyjny masaż wykonywany za pomocą pałeczek bambusa, które są rolowane po ciele. Szczególnie polecany na przemęczone i spięte mięśnie. Podczas masażu bambusami odczuwamy głębokie odprężenie i likwidację napięć. Ciało odzyskuje uczucie lekkości, a umysł stan absolutnego uspokojenia. Ponadto ruchy wykorzystywane w tym masażu mają korzystny wpływ na układ krążenia krwi i limfy, a tym samym usprawniają drenaż i regenerację tkanek. Szczególnie polecany w walce z cellulitem i zaburzeniami krążenia.

REFLEKSOTERAPIA STÓP
Refleksoterapia pojmuje człowieka w sposób całościowy. Wpływa na zdrowie ciała, umysłu i ducha. Refleksolog nie wyodrębnia chorób i nie leczy ich objawowo. Wprowadza organizmy pacjentów w stan równowagi (homeostazy). Stymuluje ich siły samoregulacji, samoregeneracji i tym samym przywraca zdrowie.

AQUAI
AQUAI to masaż wodny bez konieczności rozbierania się. Wodne dysze masują ciało od stóp do głowy, co poprawia krążenie krwi i rozluźnia mięśnie. Połączenie trzech elementów: siły, ciepła i wody decyduje o wyjątkowych efektach terapii, która pozwala na wyeliminowanie codziennych napięć, przemęczenia i stresu. Wskazania:
- bóle pleców i stawów
- napięcie mięśni
- zmęczenie mięśni
- obrzęki lifmatyczne
- zaburzenia krążenia obwodowego

MASAŻ TWARZY
Masaż twarzy ma działanie wybitnie upiększające i relaksujące. Wykonywany odpowiednio i regularnie podnosi poziom elastyczności skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek, ujędrnia, wygładza i poprawia krążenie. Działa skuteczniej niż najlepszy krem. Wygładza buzię ekspresowo.

AQUAVIBRON
AQUAVIBRON – jest to suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną. Membranę wprowadza w drgania przepływająca pod ciśnieniem przez aparat woda. Działanie aquavibronu i skutek terapeutyczny jest podobny do masażu klasycznego.
- działa uspokajająco i relaksująco
- powoduje zmniejszenie ciśnienia tętnicznego krwi
- powoduje przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych